Projekty Gminy Polkowice

A A A

Zielono-niebieska infrastruktura w Polkowicach

Szczegóły projektu

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY „DOMKI NA WODZIE”.

Zapraszamy właścicieli domów jednorodzinnych oraz ogrodów działkowych do udziału w warsztatach tworzenia mini ogrodów deszczowych pt. „Domki na wodzie”.

„Domki na wodzie” to praktyczne warsztaty dla mieszkańców Gminy Polkowice z zakresu codziennych rozwiązań przyczyniających się do zwiększenia stopnia wykorzystania wody deszczowej. Wydarzenie odbędzie się 15 maja w godzinach 8.00-12.00. Spotkanie rozpocznie się przy PGM (ul. Dąbrowskiego 2), gdzie uczestnicy będą mieli okazję w obejrzeć powstały niedawno ogród deszczowy.

W ramach warsztatów uczestnicy uzyskają odpowiedź na pytanie „Po co i w jaki sposób zbierać deszczówkę?”. Ponadto przedstawiony zostanie sposób funkcjonowania zbiorników retencyjnych, niecek retencyjnych oraz ogrodów deszczowych i możliwości ich zastosowania. Uczestnicy sami wykonają „mini ogrody deszczowe” pod czujnym nadzorem osoby prowadzącej. Warsztaty w pełni korelują z problemem wyczerpywalności zasobów wodnych i koniecznością podejmowania działań nie tylko przez samą gminę, ale również jej mieszkańców w celu wspólnego dążenia do jak najwyższego stopnia ponownego wykorzystania wody opadowej.

Zapisy oraz szczegółowe informacje pod nr tel. 76 746 88 26 lub w Centrum Kultury w Polkowicach (pok. nr 4) do 11 maja 2023 r.
Ilość miejsc ograniczona.

Warsztaty skierowane są do właścicieli domków jednorodzinnych lub ogrodów działkowych.
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Zielono-niebieska infrastruktura w Polkowicach”

 

Projekt „Zielono-niebieska infrastruktura w Polkowicach” dofinansowany jest z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021
w ramach Programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”

Projekt „Zielono-niebieska infrastruktura w Polkowicach” korzysta z dofinansowania o wartości 5 499 331,12 zł otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
Celem projektu jest zwiększenie odporności Gminy Polkowice na zjawisko zmian klimatu, adaptowanie się do ich skutków oraz przeciwdziałanie ich postępowaniu przy jednoczesnym podnoszeniu świadomości ekologicznej społeczeństwa.