Uroczyste wręczenie certyfikatów uczestnikom projektu

19 sierpnia 2008 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Polkowice uczestnicy projektu „Świadomi mieszkańcy – aktywna wieś. Wzmacnianie postaw proedukacyjnych na terenach wiejskich Gminy Polkowice” otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w cyklu warsztatów

W projekcie uczestniczyło 36 osób. W jego ramach przez cztery tygodnie, od 12 lipca do 9 sierpnia, odbywały się zajęcia m.in. z zakresu zdolności komunikacyjnych, pracy zespołowej oraz aktywizacji edukacyjnej. Dzięki uczestnictwu w tych zajęciach podniosłam swoje kompetencje, a także nabrałam większej pewności siebie. Mam nadzieję, że nabyte umiejętności oraz zdobyta wiedza pozwolą mi w przyszłości znaleźć pracę odpowiadającą moim ambicjom – mówi nam Bernadetta Miziniak, uczestniczka zajęć.

Bardzo się cieszę, że stowarzyszeniu SATiDA udało się pozyskać środki unijne i przeprowadzić cykl warsztatów. Świadczy to o tym, że na obszarach wiejskich naszej gminy mamy wielu aktywnych ludzi, którzy chcą się samodoskonalić. Takim inicjatywom wypada jedynie przyklasnąć – zaznacza Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Z zaangażowania oraz poziomu prezentowanego przez uczestników zadowoleni byli również trenerzy z agencji Sedno, którzy prowadzili warsztaty. Atmosfera w czasie zajęć była naprawdę wspaniała. Uczestnicy byli otwarci, chętnie wykonywali różne ćwiczenia burząc niejako stereotyp mówiący o tym, że mieszkańcy obszarów wiejskich to ludzie zamknięci i niechętni nowościom. Jest dokładnie odwrotnie – mówi nam Adrianna Zbińska, trenerka.

Wszyscy uczestnicy zajęć warsztatowych podkreślali, że gdy tylko pojawi się możliwość skorzystania z podobnych zajęć warsztatowych w przyszłości, nie będą się zastanawiać ani chwili.

Konrad Kaptur

Zobacz też polkowice.pl