Projekty Gminy Polkowice

A A A

Zakup autobusów elektrycznych wraz z budową niezbędnej infrastruktury do ich ładowania przez Gminę Polkowice

Szczegóły projektu

 

Projekt pt. „Zakup autobusów elektrycznych wraz z budową niezbędnej infrastruktury do ich ładowania przez Gminę Polkowice” realizowany jest w ramach programu priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Zeroemisyjny transport Zielony transport publiczny”.

 

Przedmiot projektu :

  • zakup 3 autobusów MINI o napędzie elektrycznym – pojemność minimum 30 osób + 1 kierowca, moc silnika 120 kW, moc baterii 80 kWh. Zakupione pojazdy będą dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych i niskopodłogowe.
  • zakup i montaż systemu ładowania autobusów na terenie ZKM – celem inwestycji jest pełne uruchomienie posiadanych ładowarek dwustanowiskowych, które nie wykorzystują swojej funkcjonalności ze względu na brak wystarczającej mocy na zajezdni,
  • zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 30 kW – instalacja zamontowana zostanie na dachu budynków znajdujących się na zajezdni ZKM. Instalacja fotowoltaiczna przeznaczona będzie w 100% do zasilania ładowarek uruchomionych w ramach przedmiotowego projektu.

W ramach projektu przewidziano także przeprowadzenie szkolenia dla 12 kierowców i 4 mechaników wraz z nauką obsługi autobusów.

 

 

Termin realizacji projektu:

  • II kw. 2021 r. – IV kw. 2022 r. – zakup i montaż systemu ładowania autobusów,
  • IV kw. 2022 r. – II kw. 2024 r. – zakup 3 szt. autobusów elektrycznych MINI,
  • IV kw. 2022 – II kw. 2024 r. – zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 30 kW.

 

 

Całkowity koszt realizacji projektu:

5.551.896,00 zł

Przyznane dofinansowanie:

3.395.334,00 zł

Procent dofinansowania:

61,16% (65% na zakup autobusów, 25% na system ładowania i instalację fotowoltaiczną)