Projekty Gminy Polkowice

A A A

Transport indywidualny door-to-door dla mieszkańców gminy Polkowice

Szczegóły projektu

 

 

Oświadczenie door-to-door do pobrania kliknij TUTAJ

Tytuł projektu: „Transport indywidualny door-to-door dla mieszkańców gminy Polkowice”

Opis projektu: Projekt obejmuje wdrożenie usług transportowych door-to-door dla osób z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności. Transport jest dedykowany  pełnoletnim mieszkańcom gminy Polkowice, spełniającym określone w regulaminie  kryteria. Usługi indywidualnego transportu realizowane będą przez Zakład Komunikacji Miejskiej w Polkowicach. Transport jest możliwy na terenie gminy Polkowice oraz w promieniu do 350 km od Polkowic na terytorium Polski, zaś cel przejazdu musi być związany z aktywizacją społeczno – zawodową osób  posiadających trudności w samodzielnym przemieszczaniu się ze względu na ograniczoną sprawność.  Realizacja usług transportu indywidualnego od dnia 08.09.2021 r. do dnia 30 września 2022 r. jest dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Po tym okresie gmina Polkowice jest zobowiązana do utrzymania trwałości projektu przez 13 miesięcy, a więc do świadczenia usług transportu indywidualnego do 30.10.2023 r.

Cel projektu: Zapewnienie usługi transportu indywidualnego door-to-door dla pełnoletnich mieszkańców gminy Polkowice z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności w celu ich aktywizacji społeczno- zawodowej w okresie od 08.09.2021 r. do 30.09.2022 r.

 

Planowane efekty: Wsparcie 90 pełnoletnich mieszkańców gminy Polkowice wykazujących potrzeby w zakresie mobilności,  w procesie ich aktywizacji społeczno – zawodowej, poprzez zapewnienie im transportu indywidualnego od drzwi do drzwi.

 

Wartość projektu: 975.949,82 zł

 

Wkład Funduszy Europejskich:  822.530,50 zł