Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Pomysł na biznes = własna firma

AQUAPROXY

ul. Głogowska 18B, 59-100 Polkowice

Mariusz Jurga

 

Firma AquaProxy  istnieje od grudnia 2009 r.  Powstała w oparciu o model biznesu działającego w e-gospodarce: „Integrator sieci wartości” w połączeniu z koncepcją przedsiębiorstwa fraktalnego.

Oferta firmy skierowana jest do firm handlowych działających w branży: armatury sanitarnej, płytek ceramicznych i techniki grzewczej. Jednym z głównych celów oferowanego przez firmę rozwiązania jest zaoferowanie narzędzia marketingowego wspierającego sprzedaż. Opracowane przez firmę AquaProxy kompleksowe rozwiązanie umożliwia prezentację firmy w środowisku WWW, wraz z możliwością prowadzenia sprzedaży on-line. Przyjęty model biznesowy zakłada zbieranie, przetwarzanie a następnie dystrybucję informacji wewnątrz zbudowanej sieci. Obecnie firma posiada jedyną w kraju bazę danych zawierającą zbiór tysięcy produktów dostosowanych do prezentacji w środowisku WWW, z możliwością jej wielokrotnej multyplikacji wraz z indywidualną personalizacją. Umożliwia to klientom prezentowanie w serwisach WWW tysięcy produktów, z możliwością dostosowania ceny widocznych towarów do indywidualnej polityki cenowej każdej z firm.

Outsourcing klientom firmy AquaProxy zapewnia możliwość szybkiego zaistnienia w sieci poprzez: korzystanie z wysokiej jakości oprogramowania do prowadzenia witryny WWW, połączonej z szeroką funkcjonalnością sklepu internetowego, wraz z dostępem do głównej bazy produktów. Wszystkie aspekty techniczne, bieżąca obsługa systemu w tym usługa hostingowa wraz z bieżącą aktualizacją bazy danych leży po stronie firmy.

Na bazie powstającej ogólnopolskiej sieci firm korzystających z systemu firma AquaProxy zamierza aktywować pierwszą w kraju wirtualną grupę zakupową opartą o koncepcję "Just In Time". Ponadto firma zajmuje się sprzedażą powierzchni reklamowych oraz e-marketingiem.

 

Strona internetowa: www.aquaproxy.pl