Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Z angielskim mogę więcej. Zwiększenie kwalifikacji językowych mieszkańców obszarów wiejskich gminy Polkowice.

Projekt "Z angielskim mogę więcej. Zwiększenie kwalifikacji językowych mieszkańców obszarów wiejskich gminy Polkowice" jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

W ramach projektu, 74 mieszkańców obszarów wiejskich gminy Polkowice weźmie udział w kursie języka angielskiego oraz w spotkaniach aktywizujących. Wszystkie zajęcia będą się odbywać w świetlicach wiejskich wg nastepującego podziału:

 

  • 1 grupa – Żelazny Most,
  • 2 grupa – Komorniki,
  • 3 grupa – Biedrzychowa,
  • 4 grupa – Kaźmierzów,
  • 5 grupa – Kaźmierzów,
  • 6 grupa – Jędrzychów,
  • 7 grupa – Jędrzychów.

 

Kurs języka angielskiego będzie realizowane w dni powszednie, raz w tygodniu przez 2 godziny lekcyjne dla każdej grupy z wyłączeniem okresów świątecznych, ferii zimowych oraz tygodni, w których występują tzw. długie weekendy. W sumie każda grupa zrealizuje 66 godzin lekcyjnych zajęć. Wszyscy uczestnicy otrzymają książki i ćwiczenia do nauki oraz na zakończenie kursu certyfikaty z wyszczególnionym poziomem nauczania. Rozpoczęcie zajęć w ramach projektu, w zależności od wyników rekrutacji otwartej, planowane jest na listopad 2012 r. Zajęcia potrwają do końca czerwca 2013 r.

Dodatkowo w ramach projektu zostaną zorganizowane spotkania aktywizujące dla wszystkich uczestników kursu języka angielskiego. Spotkania poprowadzi psycholog, który m.in. pomoże pokonać opory przed mówieniem w poznawanym języku. Podział na grupy w przypadku tych spotkań oraz ich miejsce będą takie same, jak w przypadku kursu języka angielskiego. Każda grupa spotka się dwa razy – raz w listopadzie 2012 r. (przez 2 godz. zegarowe), drugi raz na przełomie maja i czerwca 2012 r. (przez 2,5 godz. zegarowe).